Zasady korzystania z serwisu

Wszelkie materiały tutaj przedstawione mają charakter jedynie informacyjny i edukacyjny. Autor nie zachęca nikogo do wykonywania opisywanych tutaj praktyk, a oglądający zobowiązuje się do przeglądania treści na własne ryzyko.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje wynikające z wprowadzania w życie którejkolwiek z opisanych praktyk, a oglądający zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu wynikających.

Masochizm - od czego zacząć?

Masochizm - druga strona medalu sadyzmu. Czerpanie satysfakcji z otrzymywania bólu. Jednak nie o każdy ból chodzi. Tak naprawdę ma znaczenie sytuacja, otoczenie, atmosfera. Nie sam ból tutaj sprawia przyjemność, a wyobrażenie na jego temat. To co się dzieje w tym momencie w głowie. Jednak niektórym osobom faktycznie ból sam w sobie może sprawiać przyjemność. Nie ma to związku z masochizmem, a mówimy wtedy o zaburzeniu nerwowym nazywanym "algedonią".



Wstęp do masochizmu


Tak jak w przypadku sadyzmu, początki są dość podobne, z tą różnicą, że jesteśmy stroną "klepaną" nie klepiącą. Spanking to bardzo dobry start dla osób zainteresowanych bdsm, szczególnie elementem S&M. Nie zapominajmy w tej całej zabawie jednak informować partnera o sile natężenia, która nie jest dla nas satysfakcjonująca, ze względu na zbyt słabe lub zbyt silne uderzenia.

Pielęgnacja ciała


Nie bójmy się również pozostawionych na ciele siniaków, wiele osób takie ślady na ciele traktuje jako swoiste trofeum ze spotkania. Takie rany w zależności od siły, osoby i jej fizjologii mogą znikać od kilku godzin do tygodnia. W celu poprawienia gojenia można nabyć w aptekach maście na stłuczenia. Rany które naruszyły skórę, można profilaktycznie również odkazić wodą utlenioną.

Podejście psychologiczne do masochizmu


Z psychologicznego punktu widzenia, osoba określana masochistą, ma skłonności do samookaleczenia. W przeciwieństwie do BDSM, takie osoby same wyrządzają sobie krzywdę, w celu zadania sobie samemu kary z często wyimaginowanych powodów. Poczucie winy w tym wypadku jest urojone. Z drugiej strony robią to również osoby które bólem fizycznym starają się uciec od bólu emocjonalnego, m.in. trudnej sytuacji w domu rodzinnym. Często takie osoby również zaczynają się interesować BDSM w celu uzasadnienia swojego masochizmu. Nie należy takich osób angażować w relację,  ponieważ takie praktyki mogą pogłębić stan psychiczny osoby ze skłonnościami masochistycznymi.

Masochizm mentalny


autor: Marcus J Ranum
Poniekąd odnosi się to do uległości, jednak w jego skrajnej formie. Osoba uległa jest poniżana, poniewierana, zeszmacona i traktowana jak powietrze.  Ma to wpływ na emocjonalny stan osoby uległej, i często takie działanie, wręcz pogłębia przywiązanie osoby uległej do dominującej.

Masochizm fizyczny


W jego skład wchodzą wszystkie klasyczne formy chłosty i tortur. Do samej chłosty w zależności od przyrządu zaliczamy:

  • spanking - bicie ręką, lub wszelkimi przyrządami o powierzchni płaskiej
  • flogging - bicie pejczami, batami, o wielu końcówkach lub pojedynczej, generalnie wszystko co potrafi się owinąć wokół ciała.
  • canning - bicie palcatami, bambusami, trzcinami, wszystkim co ma cieńką podłużną powierzchnię

Podsumowanie


Bez masochizmu nie byłoby sadyzmu. Pieszczoty wywołane w ten sposób, są często pamiątką pozostawioną na wiele dni po spotkaniu. Ale nie o ból chodzi. Bo mało kto lubi odczuwać ból dla samego uczucia bólu.